Za izdelavo naprednejšega vprašalnika je dobro, da uporabnik pozna nekaj ključnih funkcij oz. potencialov 1KA, ki jih niste pričakovali, a vendar vam bodo olajšale delo z orodjem:
- Uporaba pogojev (IF) - nastavitve, da le določene osebe odgovarjajo na določena vprašanja.
- Uporaba zanke - vprašanje se ponovi glede na določen odgovor.
- Data Piping - vključevanje odgovora v tekst naslednjega vprašanja.
- Uporaba komentarjev - Za ugotavljanje pomanjkljivosti vprašalnika je za testiranje ankete priporočljivo vklapljanje komentarjev, ki jih lahko uporabljamo na več različnih načinov - lahko so vidni le urednikom ankete ali so sestavni del vprašalnika, kjer vsi respondenti lahko komentirajo. Prav tako je ponujenih več možnosti za postavitev komentarjev - lahko so namenjeni komentiranju celotnega vprašalnika ali le posameznih vprašanj.
- Uporaba bloka je priporočljiv pri izdelavi kompleksnejših anket, saj vprašalnik razdeli v želene sklope, kar olajša urejanje ter tudi izpolnjevanje vprašalnika.
- Uporaba skrčenega pregleda vprašalnika je priporočljiva pri dolgih in bolj kompleksnih vprašalnikih.
- Uporaba javne povezave do vpogleda v podatke in v analize v primeru prijavnih form, glasovanj ali drugih kratkih anket.
- Izdelava glasovanja, kjer respondent odgovori na vprašanje in nato se mu prikaže grafičen prikaz vseh odgovorov oz. rezultat glasovanja.
- Ustvarjanje skupin respondentov, ki jih lahko analizirate brez postavljanja vprašanja za identifikacijo.
- Obveščanje o izpolnjeni anketi, kjer lahko nastavite, da dobite obvestilo ob vsakem vnosu, prav tako lahko nastavite, da respondent po koncu izpolnjevanja ankete dobi povratno email sporočilo.
- Kalkulacija omogoča izdelavo različnih izračunov.
- Izdelava poročila po meri, kjer lahko uporabite poljubne tabele ali grafe ter vpišete interpretacijo.
- Evalvacija spletnih strani, kjer je ob izpolnjevanju ankete monitor razdeljen na dva dela, v enem je spletna stran, v drugem pa vprašalnik, preko katerega ocenjujete spletno stran.